Cēsu novada dzīvnieku patversme "Lācīši"

No 2017. gada 1. janvāra Cēsu patversmes "Lācīši" apsaimniekošanu uzņēmās Cēsu dzīvnieku aizsardzības biedrība.

Biedrības mērķi:

  • Veicināt vietējo iedzīvotāju aktivitāti un iesaistīšanos dzīvnieku un vides aizsardzības jomā;
  • Dzīvnieku patversmes darbības koordinēšana;
  • Iedzīvotāju informēšana par klaiņojušu dzīvnieku problēmām un vajadzībām;
  • Pieredzes apmaiņa dzīvnieku patversmes pasākumos;
  • Ziedojumu vākšana labdarības mērķiem;
  • Latvijas un starptautiskā mēroga pasākumu organizēšana.

Dzīvnieku patversme “Lācīši”

Cēsu dzīvnieku patversme savu darbību sāka garāžu tipa mājā, kur vietas pieticis tikai 7 suņiem un viena telpa bija atvēlēta kaķiem. Šobrīd apstākļi patversmes mīluļiem ir ievērojami uzlabojušies.

Pateicoties Cēsu pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem, patversme tika iekārtota citā, daudz piemērotākā vietā. Tika paplašinātas telpas un uzbūvēti papildus voljeri. Šobrīd patversmes vadība un darbinieki apņēmīgi turpina uzlabošanas darbus un izvirza jaunus mērķus. Dzīvnieki saņem gan aprūpi, gan sirds siltumu. Patversme ir atvērta brīvprātīgajiem palīgiem un viņu darbs tiek patiesi novērtēts.

Visus dzīvniekus, kas nonāk patversmē, pārbauda vetārsts. Tie saņem nepieciešamo ārstēšanu un sterilizēšanu. Cēsu pašvaldība apmaksā 14 dienas viena dzīvnieka uzturēšanai, taču patversmes vadība turpina rūpēties par dzīvniekiem, kamēr tie atrod savus saimniekus.

Patversmē “Lācīši” kaķi dzīvo 5 telpās un vasaras laikā noslēgtos āra voljēros. 2018. gadā papildus tika uzbūvēta apsiltināma kaķu māja. Suņiem patversmē ir 13 dažāda lieluma āra voljēri un vairākas iekštelpas. Blakus atrodas mežs, kur pastaigu laikā izskrieties.