Vecpiebalgas novada Jauniešu iniciatīvas centrs (JIC) “Balgas strops”, rīkojot ziedošanas akciju, palīdz Cēsu dzīvnieku patversmes “Lācīši” iemītniekiem.

Jauniešu iniciatīvas centrs “Balgas strops” ik gadu dodas uz dzīvnieku patversmi “Lācīši”, lai tur dzīvojošajiem četrkājainajiem draugiem nogādātu saziedotās lietas. JIC “Balgas strops” jaunatnes darbiniece Līna Paimiņa stāsta, ka ziedojumus sākts vākt jau rudens beigās jauniešu iniciatīvas centra rīkotajā akcijā: “Ar šo dzīvnieku patversmi mums sadarbība bijusi jau iepriekš, tādēļ bijām pārliecināti, ka nu atkal ir pienācis laiks, lai paveiktu ko labu un palīdzētu dzīvniekiem. Šoreiz mēs mudinājām bērnus un jauniešus vienu dienu atteikties no saldumiem, to vietā iegādājoties kaut ko dzīvniekiem nepieciešamu. Jāatzīst, ka atsaucība nudien bija liela. Starp ziedotājiem bija bērni un jaunieši, kā arī vecāka gadagājuma cilvēki. Bija prieks redzēt, ka ziedojumus nesa bērni kopā ar vecākiem, jo tas liek domāt, ka ģimenēs par šādām tēmām tiek runāts, bērniem tiek stāstīts, ko nozīmē – darīt labu. Cilvēki ziedojumus nesa pie mums uz jauniešu centru, akcijā iesaistījās arī veikals “Nodus”, kas ziedojumus ļāva nest arī turp.”

Akcijā dzīvniekiem saziedota sausā pārtika, konservi, kakla siksnas, ēdienu trauki, mantas, segas, guļas vietas un citas noderīgas lietas. To visu ar skolēnu autobusu JIC “Balgas strops” jaunieši nogādāja dzīvnieku patversmē. “Transportu nodrošināja pašvaldība. Uz patversmi devāmies 15 cilvēku grupa, tur mūs uzņēma ļoti jauki. Patversmes darbiniece dalījās stāstos, kā dzīvnieki patversmē nonākuši un kā citi jau nokļuvuši savās jaunajās mājās. Jauniešiem bija iespēja pastaigāties ar suņiem, dzīvniekus samīļot. Šī diena bija vērtīga ne tikai ar to, ka mums bija iespēja dzīvniekiem nogādāt saziedoto, bet, uzklausot visdažādākos stāstus par dzīvnieku likteņiem, ikviens varēja aizdomāties, cik liela loma ir cilvēka atbildības sajūtai,” stāsta L. Paimiņa. Viņa ir pārliecināta, ka jau pavisam drīz “Balgas stropa” jaunieši atkal dosies uz dzīvnieku patversmi, lai apciemotu četrkājainos draugus.

Cēsu dzīvnieku patversmē “Lācīši” patlaban ir 11 kaķi un astoņi suņi, kuri gaida jaunos saim­niekus, kas par viņiem turp­māk gādātu, par viņiem rūpētos. Patversmes darbiniece Liene Mališeva stāsta, lai arī vislielākā ziedotāju aktivitāte ik gadu esot ap Ziemassvētkiem, arī citā laikā cilvēki interesējas, kas dzīvniekiem nepieciešams, un palīdz. “Neatkarīgi no tā, vai ārā ir ziema un auksts, vai vasara un silts – cilvēki par šiem dzīvniekiem atceras. Cits piezvana un pasaka, ka atbrauks, cits sarūpēto atstāj pie vārtiņiem. Nesen pie mums bija atbraukusi jauka ģimene, kura bija nolēmusi par Ziemassvētku dāvanām paredzēto naudu iegādāties nepieciešamo patversmes dzīvniekiem. Cilvēki ir atsaucīgi, ja tas tā nebūtu, situācija patversmē būtu daudz sliktāka,” stāsta Liene. Patversmes darbiniece priecājas par katru ziedotāju un atgādina, ka ikviens, kurš vēlas palīdzēt dzīvnieku patversmei “Lācīši”, aicināts sazināties, lai uzzinātu, kas patlaban nepieciešams visvairāk.

 

Par mums raksta laikraksts "Druva", Madara Ozoliņa, 17.01.2018